Pohodová sobota 26. 10. 2013

27. 12. 2019

V sobotu 26. října jsme ve sportovní hale uspořádali Pohodovou sobotu určenou nejen pro ženy, i když s výjimkou jednoho muže byly účastnice samé ženy. Cílem celé akce bylo představit dívkám a ženám různé druhy cvičení, které jsou zrovna „v kurzu“ během jednoho dopoledne.Každá si tak mohla vyzkoušet to, co ji nejvíc vyhovovalo.

A že bylo z čeho vybírat – účastnice mohly zkusit piloxing, zumbu, zdravotní cvičení, bosu cvičení, tai-či a jógu. Každá si našla to své, co jí nejvíce vyhovovalo. Byly však i ty, a nebylo jich málo, které vyzkoušely všechno a vydržely až do konce. 

Začali jsme cvičit ráno o půl deváté pěkně svižným piloxingem (kombinace boxu, zumby a tance) pod vedením Edity Jemelkové a hned zpočátku byla hala plně obsazená. V tomto rychlém tempu jsme pokračovali zumbou s Janou Hlavačkovou, jejíž cvičení už některé z nás dobře znají. Jako třetí v pořadí následovalo zdravotní cvičení s Kamilou Hořínovou. Tempo se hodně zpomalilo, ovšem o to intenzivněji se zapojily svaly a to často i ty, o kterých nemáme ani ponětí.

A polovinu programu jsme měli za sebou, takže přestávka na kávičku přišla vhod. A po přestávce jsme pokračovali v rychlejším tempu se cvičením na bossách pod vedením Vendi Janouškové. Pro ty, kteří stáli na bossách poprvé, bylo zpočátku těžké udržet zároveň rovnováhu a cvičební sestavu, ale pod vedením Vendi to nakonec zvládli všichni. Inu, jaký učitel, takoví žáci.

Před dalším cvičením jsme stihli vylosovat pěkné ceny v tombole určené pro úlevu a pomoc našeho těla. A hned na to jsme pokračovali v programu – tentokrát jsme vyzkoušeli tai-či pod vedením paní Olgy Župkové. Pro většinu z nás to bylo něco úplně nového – seznámili jsme se se cvičením s relaxačními koulemi, naučili jsme se obřad čajového šálku a cvičení pro nabití energie a mnoho dalšího.

A celé pohodové dopoledne jsme zakončili jógou opět s paní Župkovou. Naučila nás obřad slunci, který je zapotřebí cvičit denně tolikrát, kolik je vám let. Zaručeně se tak udržíte v dobré fyzické i psychické kondici.

Nutno podotknout, že na úspěchu celé akce se nemalou měrou podílely i naše dvě kosmetičky – Hanka Lehká a Marcela Patáková, které zdarma poskytovaly kosmetické služby během celého dopoledne. Nejedna účastnice využila jejich nabídky – mezi cvičením si nechaly nalakovat nehty, upravit obočí, namasírovat ruce, udělat zábal či něco jiného pro blaho těla a duše.

Velkou radost udělaly i ceny v tombole, které věnovala obec Troubky, oddíl ASPV, paní Hanka Nezvalová a cvičitelka Edita Jemelková, za něž děkujeme. Nesmíme zapomenout poděkovat i samotným cvičitelkám, bez jejichž elánu a nadšení pro věc by se akce nezdařila. Uměly vyhecovat, povzbudit a pobavit.

Naší první Pohodové soboty se zúčastnilo celkem 60 účastníků a 5 cvičitelek, z toho polovina byla z Troubek a druhá polovina přijela z Přerova, Tovačova, Stříteže, Lipníka, Hranic, Henčlova a ze Znojma. Bylo hezké vidět plnou tělocvičnu lidí nadšených pro sport.

Děkujeme za přízeň a doufáme, že se uvidíme na další Pohodové sobotě.

Ilona Vojtášková
Ilona Vojtášková

Cvičitelka, členka výkonného výboru TJ Sokol Troubky.

Chci sdílet...