Medvědí stezka Ústí 26. 4. 2014

27. 12. 2019

Po roce jsme se opět zúčastnily branného závodu Medvědí stezkou, která se tentokrát konala 26. 4. 2014 v Ústí. Dohromady se zúčastnilo 10 dívek v pěti hlídkách, které soutěžily ve dvou kategoriích: starší žákyně III a dorostenky. Příprava opět probíhala na schůzkách Sokola, kde se děvčata učila vázat uzly, prošla kurzem první pomoci (prakticky i teoreticky) a získala další znalosti z kultury, přírody a jiných odvětví. Všechny holky se také naučily orientovat podle azimutu a mapy a snažily se získat co nejvíce tábornických znalostí.

Soutěže se celkem zúčastnilo 34 dvoučlenných hlídek z pěti jednot – TJ Sokol Střítež n/L., TJ Sokol Skalička, TJ Sokol Kojetín, SPV Ústí a TJ Sokol Troubky. Po ranním nástupu, kde byly rozdány poslední instrukce, začal samotný závod. Hlídky vybíhaly na asi 2,5 km trať v tříminutových intervalech a čekalo je celkem 11 stanovišť. Musely zvládnout např. vázání uzlů, lanovou aktivitu, práci s mapou, prokázat tábornické znalosti a znalosti z přírody, zdravovědy a topografie, vyluštit kvíz a zvládnout součinnost ve dvojici. Na trati strávily přibližně 50 minut, než se dostaly do cíle. Rychlost nebyla nejdůležitější, protože i znalosti sehrály velkou roli v konečném pořadí. Za každou nesprávnou odpověď byly totiž uděleny trestné minuty.

Běželo se v krásném prostředí kolem Ústí za velmi hezkého počasí. A jak to všechno dopadlo?Tady jsou výsledky:
Starší žákyně III.:
6. místo     Marie Soušková + Ivana Vojtášková
8. místo     Eliška Brožková + Andrea Mrtvá
10. místo    Alena Havlíková + Michaela Řezníčková
Dorostenky:
3. místo     Karolína Lehká + Andrea Tardíková

Všem děvčatům k výborným výsledkům blahopřeji, obzvlášť našim dorostenkám Káji a Andrei, které dosáhly na skvělou třetí příčku ve své kategorii. Bylo znát, že holky zúročily své zkušenosti z loňského ročníku, ale i ty, které se zúčastnily poprvé, prokázaly velkou bojovnost a získaly první zkušenosti. Bohužel do celorepublikového finále postupovaly pouze první dvě hlídky z každé kategorie. Uvidíme, zda se nám příští rok podaří umístit v této náročné soutěži na vyšších příčkách.

Ilona Vojtášková
Ilona Vojtášková

Cvičitelka, členka výkonného výboru TJ Sokol Troubky.

Chci sdílet...